Home / Vichygraphy / A Wonderful Serenity

Łysienie to poważny problem, nie ma wątpliwości, że jest delikatnie rzecz ujmując ciężki do zwalczenia. Czy możemy zatem coś z tym zrobić? Owszem, istnieją liczne metody, które pozwolą nam proces łysienia znacząco spowolnić, a w niektórych wypadkach nawet zahamować. Co jednak zrobić, gdy żadna z nich nie działa, albo po prostu potrzebujemy mocnych i widocznych efektów? Bez wątpienia powinniśmy sięgnąć od razu po zdobycze dzisiejszej nauki - vichy neogenic - www.aptekazgor.pl

Jak regenerować włosy?

Wysoka temperatura, silne promieniowanie słoneczne, wiatr, mróz, noszenie czapki – wszystko to niekorzystnie wpływa na stan naszych włosów. Aby poprawić ich kondycję sięgamy po kosmetyki do ich pielęgnacji, które nie zawsze okazują się tak skuteczne, jak zapewniała o tym treść reklamy. Wiele kobiet korzysta z mądrości swoich babć i co ważne wychodzi na tym stokroć lepiej, aniżeli te, które wybierają coraz to nowsze produkty ze sklepowej półki z nadzieją, że może akurat tym razem nowy kosmetyk będzie w stanie pomóc włosom...

Babcine sposoby, nie tylko te dotyczące pielęgnacji ciała, wiele razy udowodniły, iż warto wcielić je w życie, bowiem są gwarancją skuteczności. Co ważne, dzięki nim nie obciążamy swoich półek mnogością butelek, bowiem ich przygotowanie zajmuje niewiele czasu a większość produktów posiadamy w swoich kuchennych szafkach czy lodówce. W zależności od indywidualnych potrzeb i rodzaju włosów wybrać należy odpowiedni rodzaj maseczki, której celem jest poprawa kondycji włosów oraz ich regeneracja.

Do włosów blond – płukanka nadająca włosom blask
Do wykonania płukanki potrzebne są 3 saszetki rumianku oraz szare mydło. Godne polecenia jest to marki Biały Jeleń, które dostępne jest zarówno w kostce, jak i w wersji płynnej, w tym wypadku polecamy użycie mydła w płynie. Rumianek ekspresowy należy zaparzyć w szklance wody i pozostawić pod przykryciem na 10 minut. Napar ten należy zmieszać z 1 l. wody, którym płuczemy umyte uprzednio w szarym mydle włosy. Zabieg ten przywróci włosom blask, podkreśli ich refleksy a także je nawilży.

Do włosów ciemnych - płukanka nadająca włosom blask
Do wykonania płukanki do włosów ciemnych potrzebny jest cynamon, goździki, majeranek oraz woda. Dwie łyżki cynamonu, kilka goździków, szczyptę majeranku wrzucamy do garnka z gotującą się wodą (1 l.) i gotujemy przez kwadrans. Wywar ten mieszamy z wodą, następnie płuczemy nim świeżo umyte włosy.

Włosy normalne i przetłuszczające się – maseczka regenerująca
Do wykonania maseczki regenerującej wykorzystać należy produkty spożywcze, o które nie trudno w każdej kuchni: 2 żółtka, 2 łyżki oliwy z oliwek, sok z połowy cytryny, dodatkowo potrzebujemy buteleczki olejku rycynowego, przezroczystą filię spożywczą oraz ręcznik. Jeśli włosy są długie, podwoić można produkty, z wyjątkiem cytryny.
Wyżej wymienione składniki łączymy ze sobą i nanosimy na suche włosy. Następnie przykrywamy folią i zakładamy ręcznik. Maseczkę tę należy trzymać co najmniej pół godziny. Czas ten można przedłużyć nawet do kilku godzin, jeśli mamy taką możliwość. Po tym czasie maseczkę spłukujemy a włosy myjemy szamponem, którego używamy.

Włosy suche – maseczka nawilżająco-odżywcza
Włosy suche wymagają nawilżenia a właściwości takie wykazuje owoc awokado. Należy obrać go ze skórki, usunąć pestkę i rozgnieść widelcem. Owoc powinien być dojrzały. Powstałą w ten sposób papkę nakładamy na włosy, które następnie owijamy przezroczystą folią kuchenną i ręcznikiem. Po 40 minutach papkę spłukujemy wodą, następnie myjemy włosy szamponem.

Włosy delikatne – maseczka wzmacniająca
Włosom delikatnym przyda się ich wzmocnienie przy wykorzystaniu drożdży oraz mleka. Pół opakowania drożdży należy rozrobić w dwóch łyżkach podgrzanego mleka. Powstałą w ten sposób gęstą papkę należy

Zabiegi mające na celu poprawę kondycji włosów warto wykonywać raz w tygodniu. Odpowiednim czasem na to jest czas kapieli, bowiem ciepło i wilgoć sprzyjają wchłanianiu się aktywnych składników z maseczki w głębokie partie włosów oraz skóry głowy.

źródło: uroda-wdziek.pl


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*