Home / Vichygraphy / A Wonderful Serenity

Łysienie to poważny problem, nie ma wątpliwości, że jest delikatnie rzecz ujmując ciężki do zwalczenia. Czy możemy zatem coś z tym zrobić? Owszem, istnieją liczne metody, które pozwolą nam proces łysienia znacząco spowolnić, a w niektórych wypadkach nawet zahamować. Co jednak zrobić, gdy żadna z nich nie działa, albo po prostu potrzebujemy mocnych i widocznych efektów? Bez wątpienia powinniśmy sięgnąć od razu po zdobycze dzisiejszej nauki - vichy neogenic - www.aptekazgor.pl

Spa dla włosów

Włosy, aby prezentowały się ładnie, wymagają pielęgnacji. O ile zwykliśmy stosować każdego ranka i wieczora kremy pielęgnujące skórę, o tyle o zabiegu pielęgnującym włosy często zapominamy. Tymczasem, są one narażone na uszkodzenia, w wyniku czego tracą wodę, co z kolei prowadzi do pogorszenia ich kondycji.

To, jak traktujemy nasze włosy nie wpływa korzystnie na ich stan. Częste farbowanie, suszenie suszarką, używanie prostownicy do włosów, brak ochrony w słoneczne, mroźne czy wietrzne dni nie sprzyjają utrzymaniu ich w należytej formie. Dodajmy do tego arsenał kosmetyków do stylizacji włosów, a więc żele, pianki, lakiery, które niejednokrotnie wysuszają włosy, co prowadzi do ich kruchości i łamliwości. Włosy osłabione są podatne na szereg dalszych uszkodzeń, o które nie trudno o każdej porze roku.

Zabieg dla włosów - sauna
Włosom wymagającym regeneracji zafundować można zabieg polegający na umieszczeniu głowy w specjalnej kapsule, zbliżonej wyglądem do fryzjerskiej suszarki. Na zabieg ten składa się dokładne umycie włosów oraz nałożenie maski do włosów a następnie ich upięcie, jeśli włosy są na tyle długie, że istnieje taka możliwość. W pojemniku urządzenia znajduje się woda destylowana, która jest podgrzewana do temperatury 40 stopni C. Kiedy ją uzyska, zaczyna parować. Osoba siedząca w saunie odczuwa wówczas przyjemny zapach maski. Taka parówka trwa 20 minut. Po jej zakończeniu włosy płukane są raz chłodną, raz ciepłą wodą, dzięki czemu łuski włosa zostają zamknięte. Zabieg kończy wysuszenie i ułożenie włosów.

Efekt sauny dla włosów
Za sprawą składników maski oraz możliwości ich głębszego wchłonięcia, dzięki zastosowaniu parówki, włosy zyskują blask, sprężystość, łatwiej także o ich ułożenie i rozczesanie.
Składniki, które wniknęły w czasie zabiegu pozostają we włosach, jednak w czasie ich mycia zostają wypłukane. Z tego też względu warto poddawać się takiemu zabiegowi możliwie często, jeśli istnieje taka sposobność raz w tygodniu. Pełną regenerację włosów osiągniemy po miesięcznej kuracji, na którą składa się 4-5 zabiegów. Ze względu na korzyści warto zapytać o taki zabieg w salonie fryzjerskim. W zależności od miejsca oraz używanych kosmetyków cena zabiegu może wahać się w granicach 10-60 zł.

Poza specjalistycznymi zabiegami warto pamiętać o stosowaniu po każdym myciu włosów odżywki lub balsamu, który wzmocni nasze włosy. W zależności od indywidualnych potrzeb warto sięgnąć po preparaty, które uporają się z noszonym na głowie problemem. Raz w tygodniu warto użyć maskę do włosów, która zawiera w sobie znacznie więcej cennych składników a ich działanie jest znacznie mocniejsze, aniżeli balsamu czy odżywki.
Systematyczna aplikacja właściwie dobranych kosmetyków do pielęgnacji włosów w widoczny sposób wpływa na poprawę ich kondycji. Warto dlatego wprowadzić je w życie. W przypadku, gdy nie wiemy, po jakie kosmetyki powinniśmy sięgnąć należy zwrócić się z pomocą do fryzjera, który oceni stan naszych włosów oraz zaleci profesjonalne kosmetyki, których ukierunkowane działanie jest w stanie pomóc naszym włosom znacznie szybciej, aniżeli w przypadku kosmetyków dostępnych w drogeriach.

źródło: uroda-wdziek.pl


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*